Další festivalovou sezonu zahájí už v lednu pořadatelé ze sdružení Hudba Znojmo. Šestý ročník Jazz Festu nabídne i tentokrát šest dní plných kvalitního jazzu. Jako každoročně se Jazz Fest propojí s regionálními víny, a to i prostřednictvím svého již ustáleného podtitulu Wine Goes to Jazz.

Akce se uskuteční od 15. do 20. ledna a vstupenky na koncerty míří do  předprodeje právě dnes (v pondělí). Lze je tak pořídit v Turistickém informačním centru Znojma či síti Ticketpro. Diváci, kteří využijí této možnosti, získají na své vstupenky výraznou slevu.

„Po Vánocích, které jsou čím dál méně svátky klidu, se již tradičně přihlásí o slovo Jazz Fest Znojmo. Skoro celý týden hudební pohody s dobrým vínem by měl být znakem toho, že nový rok zase začíná výborně," přiblížil prezident festivalu Jiří Ludvík.

Lidé se mohou těšit na koncert Evy Pilarové, patrona festivalu Petera Lipy a jeho hosta Petry Vlkové či na legendární Melody Makers s Ondřejem Havelkou a jeho hostem Jurajem Bartošem. „Festival tak opět přinese mnoho podob jazzové hudby, kterou doplňují lahodná vína místních vinařů a kouzelné prostředí města Znojma. Šestý ročník ale představí i několik novinek," pozvala mluvčí festivalu Jana Příkazská.

Nebude chybět oblíbená Jazzová noc ve znojemských klubech a restauracích, Mrznoucí jazz před radnicí a Kopání písku pro Vídeň.
Lákavou novinkou letošního ročníku je pak jazzová tančírna neboli Reprezentační swingový ples vinařů Modrých sklepů. Nedělního zakončení festivalu se pak zhostí Super Trio WHU. To vše za doprovodu ochutnávek kvalitních vín festivalových vinařů. „Věřím, že program uspokojí všechny generace diváků a že znojemské publikum opět jasně ukáže, že patří k nejkulturnějším a nejjazzovějším v České republice," doufá Ludvík.

Patronem festivalu je stejně jako loni přední slovenský jazzman Peter Lipa, který na úvodním koncertě festivalu představí své nové cédéčko s názvem Lipa 68. „Jazz a víno, nebo víno a jazz? Nevím, který z těchto titulů je pro Znojmo vhodnější. Jedno je ale jisté, tyto dvě kategorie si tady během festivalu dobře rozumějí," vzkázal Lipa.

Jazz Fest - z programu

Úterý 15. 1. 2013
Peter Lipa s Petrou Vlkovou

Středa 16. 1. 2013

Melody Makers s Ondřejem Havelkou a hostem J. Bartošem

Čtvrtek 17. 1. 2013

Koncert Evy Pilarové

Pátek 18. 1. 2013

Jazzová noc v klubech

Sobota 19. 1. 2013

Mrznoucí jazz – Kouda´s Quartet

Neděle 20. 1. 2013

Závěrečný koncert