„Ke kameře mě přivedl zástupce ředitele gymnázia František Jeleček. Je to velký fanda do natáčení a vedl nepovinný předmět s názvem videostudio,“ vzpomíná Otruba. Se studenty natáčeli třeba stužkovací večírky. „Točili jsme na čtyři kamery a rovnou jsme to stříhali, takže na kazetě byl hotový výsledek a pak už se jen dělaly kopie,“ vysvětluje Otruba.
Potom se shodou okolností dostal společně s bratrem k regionální televizi. „Hledali spolupracovníky, a tak jsme o víkendech pokrývali zpravodajství. Od té doby se pohybuji okolo televize,“ přiznává Otruba.
Při sledování televize dává přednost krátkým zprávám či klipům. K těm má velmi blízko. „V každém ročníku je režijní cvičení či semestrální práce, takže se za ročník natočí třeba i sedm krátkých filmů,“ vypočítává Otruba. Před rokem měli studenti cvičení na téma videoklip.
„Rozeslali jsme asi padesát emailů předním českým kapelám a vyšla z toho spolupráce se skupinou Divokej Bill. Vyrábíme pro kapelu klip na píseň Váha muší, který bude animovaný,“ předesílá Otruba. Klip by mohli diváci vidět v televizi už v září.
Okolo filmu se ale pohybuje také celá Otrubova rodina. „Na natáčení se podílí bratr, moje přítelkyně, která studuje stejnou školu a také bratrova dívka, která se na naši školu teprve chystá, takže jsme takový malý filmařský klan,“dodal.