„U zrodu stály moje děti, Tomáš s Terezou. Já to po nich převzala, i když jsem vůbec netušila, že by se skupina takto dlouho udržela,“ vzpomíná na začátky současná vedoucí Hana Motalová. V současné době vychovává, společně s dalšími osmi choreografkami, sedmdesát mladých tanečních talentů.

„Jsou to většinou žáci naší školy. Vybíráme si hlavně děti, které jsou pohybově nadané, ale mohou k nám chodit všichni zájemci o tanec. Ovšem na soutěže pak posíláme ty nejšikovnější,“ vysvětluje Motalová.

Její svěřenci za poslední čtyři roky, co jezdí na taneční soutěže, dovezli spoustu ocenění. „Máme asi třicet zlatých, šest stříbrných a čtyři bronzové medaile. Jezdíme na krajské, celostátní i mezinárodní soutěže,“ dodala Motalová.

Hudbu i kostýmy vybírají pro tanečníky choreografky. „Snažíme se děti zaujmout hudbou i tématem, dáváme jim i prostor na to, aby se k tomu vyjádřili, či aby donesli vlastní hudbu,“ vysvětluje Motalová. Kostýmy pro celou skupinu šije švadlena. „Dostáváme nějaké peníze od města Znojma, vypomáhají i rodiče,“ vysvětluje vedoucí.