Každý měsíc se při něm představí jedna významná osobnost z regionu a formou dnes populární „talk show“ se návštěvníci dozví maximum z osobního a profesního života. Vůbec prvním hostem bude doktor a malíř v jedné osobě Vladimír Slezáček.

„Tento pořad budu moderovat. Vrátím se tak ke své původní profesi redaktorky a moderátorky. Působila jsem v televizi a ve znojemském rozhlase a na toto období velmi ráda vzpomínám,“ vypráví ředitelka knihovny Věra Mašková.

Kromě nového pořadu bude pokračovat i Akademie třetího věku. Zdejší sál se svou kapacitou padesáti návštěvníků naprosto nedostačuje a akademie se proto přesunula do sálu Znojemské Besedy. „Akademie pokračuje sedmého února. Půjde o virtuální procházku městem kolem soch. Přednášet bude historik Libor Šturc,““ informuje ředitelka.

V knihovně se také pravidelně představují fotografové, pořádají besedy a autorská čtení. Sál Besedy využívají pořadatelé pro hudebně poetické večery. „Provozujeme také Galerii na Slepičím trhu, kde je nyní výstava abonentů kurzu – Co všechno lze říci kresbou. Pravidelně zde prezentujeme regionální fotografy a malíře,“ sdělila Mašková.

„Jsem ráda, že i v době internetu máme čtyři a půl tisíce registrovaných čtenářů. Za uplynulý rok navštívilo naše akce přes sto dvacet tisíc kultury milovných návštěvníků,“ upřesnila ředitelka.