Knihu s názvem Studna věčnosti vydává zatím elektronicky. „Ačkoli je to pouze e-kniha, věřte mi, že je napsaná dobře a čtivě. Již první kniha trilogie Kletba krve upoutala. Nejspíš by mi česká nakladatelství knihu vzala a vydala. Za dva tři roky, kdybych jim ji nabídla. Zatím však zkouším své knížky vydávat elektronicky. Stále doufám, že se kvalita prosadí sama,“ věří autorka, žijící v Mnichově.

Hlavním hrdinou je upír Karel Devor, který navštěvuje noční akademii, kde se učí umění kamufláže a to, jak přežít ve světě lidí. „Sotva tam však dorazí, už lítá v průšvihu, a to v pořádném. A hrozí smrtelné nebezpečí. Chce zachránit kamaráda Matěje, který se nakazil nemocí krvelačných kříženců,“ naznačuje Hohenberger děj příběhu.

Starosta Znojma Jakub Malačka se bude o přízeň voličů ucházet s vlastním hnutím Naše Znojmo.
Politikou nepolíbená Malačkova pětka. Starosta Znojma má své hnutí. Má šanci?

Nechybí v něm bloudění v podzemním labyrintu Znojma, skoky z útesů, jedoucích vlaků i továrních komínů. „Nepijte lidskou krev, nekousejte své spolužáky, nevrážejte do nich stříbrné dýky ani dřevěné kůly. Nevyhazujte do povětří plynová potrubí ani historické objekty,“ varuje před napodobováním smyšlených scén spisovatelka.

Znojmo je prý její velká láska. „Je prostě úžasné, pohostinné, nádherné a tajemné. Jeho podzemí je skutečnou historickou lahůdkou,“ vyznává se autorka.

Novostavba firmy Nevoga ve Znojmě.
Nejpovedenější stavby roku: zazářila znojemská Nevoga i sportovní hala v Brně

Dávnou historii Znojma jí kdysi barvitě vylíčil kamarád. „Fascinovalo mě to natolik, že jsem si vyhledala podrobnější informace o městě a jeho podzemí na internetu. Když jsem psala knihu, strávila jsem ve Znojmě dovolenou a navštívila i podzemí. Sice jsem noc předtím hrůzou nespala, ale musela jsem tam prostě jít a vidět vše na vlastní oči. Dojmy z temných podzemních chodeb jsou proto autentické,“ líčí vznik románu.

Martina Hohenberger se narodila a vyrůstala v Česku. Studovala žurnalistiku, masová média a komunikační vědu na mnichovské univerzitě. Je také lektorka němčiny a porotkyně literární soutěže Cena Karla Čapka. Věnuje se psaní knížek a povídek, převážně žánru fantasy. V elektronické verzi vydala už psychologický román Rovnováha života, dlouhé povídky Golemova kletba, Probuzení, Květ života a také fantasy pro mladé dospělé Kletba krve. Nyní vydává její pokračování. „Aktuálně pracuji rovněž na knihách o čarodějce Veronice Bachové,“ dodává k výčtu ze svých děl Hohenberger.