„V místním vodním zámku, který je jen šedesát kilometrů jihovýchodně od Znojma, zájemci uslyší skladby, které dosud nikde nemohli slyšet,“ pozval na koncert muzikolog amatér Pavel Svačinka. Ten je zároveň zakladatelem Sdružení Jana Křtitele Vaňhala, jež od roku 2010 funguje ve Švýcarsku. Vaňhal je skladatelem druhé poloviny 18. století. Stal se jedním z nejznámějších hudebníků ve Vídni.

„Cílem našeho sdružení je propagovat všemi prostředky tohoto hudebního velikána. Vaňhalovo dílo existuje, ale nebylo nikdy systematicky zkoumáno. Je roztroušeno v České republice, v Rakousku, na Slovensku, v Polsku i v Anglii. Proto v současné době pracujeme na vydání katalogu jeho děl. Tato díla chceme potom přenést na koncertní podia,“ řekl serveru krajane.radio.cz Svačinka.

Účinkovat bude Richard Fuller, rakouský hráč na kladívkový klavír, a soubor Música Eterna z Bratislavy v čele s dirigentem Petrem Zajíčkem. Vstupenky na koncert, který se uskuteční v sobotu v sedm hodin vpodvečer, budou stát sedmnáct euro a lze je rezervovat na adrese handerle@klosterneuburg.net.