„Odpolední projekce pro mládež doplňují od příštího týdne také dokumenty, které budou spojeny s přednáškami a besedami znojemských vysokoškoláků," uvedl David Lobpreis ze společnosti Illusion, která kino provozuje.

Studenti si na zajímavý program pro veřejnost vyhradili vždy druhé úterý v měsíci. A začínají hned aktuálním tématem. Díky filmu s názvem z Popelnice do lednice otevřou téma plýtvání s potravinami.

„Čísla nás šokovala. Podle aktuálních propočtů vyhodí každý Čech za rok více než sto kilogramů potravin. Další stovky tun končí v kontejnerech supermarketů, protože tuzemská legislativa je tak složitá, že se obchodníkům nevyplatí stále ještě použitelné potraviny darovat a raději je vyhodí," řekla studentka Soukromé vysoké školy ekonomické Znojmo Petra Masařová, která s dalšími spolužáky připravuje první z projekcí.

Všechny filmy budou k vidění v malém sále. „Projekt, který nyní ve Znojmě rozjíždíme, funguje pod záštitou společnosti Člověk v tísni. Je to jedna z aktivit této organizace, která se zaměřuje na informování veřejnosti o aktuálních lidskoprávních tématech. Do Znojma se nyní chystá také další ročník festivalu Jeden svět, který Znojemská Beseda a Kino Svět Znojmo nabídnou na přelomu března a dubna," doplnil Lobpreis.

Film z popelnice do lednice a s ním spojenou diskusi mohou zájemci vidět v úterý 11. února a to v 17: 30 v malém sále kina Svět. Celý program je otevřen nejširší veřejnosti a vstup je zdarma