V úvodním semináři připomněl Milan Stehlík těžký život herců těsně po roce 1900. „K mnoha smolným stránkám Cimrmanova života patřila i chudoba. V jeho divadelní kočující společnosti Lipany se projevila mimo jiné velkou fluktuací herců," líčil Stehlík.

Záskok:
Herecké obsazení
Václav Vislous - Karel Infeld Prácheňský v roli Vavrocha
Daniel Rubeš - Principál
Petr Frömel - Doktor Vypich
Ondřej Pyrochta - Vlasta
Kamil Chaloupka - Bárta
Vladimír Doležal - Šikovatel Vogeltanz

Hru Záskok o nepovedené premiéře ochotníků většina diváků zná, čeká na známé repliky a divadlo se otřásá smíchem. Na jevišti se odvíjí příběh o vychytralém Vavrochovi, který se přiženil do bohaté rodiny a čeká na smrt své ženy. Bárta je zamilovaný do statkářovy dcery Vlasty. Ta je ve skutečnosti muž, který se ukrývá před narukováním na vojnu.

Statkářka na smrtelném loži přizná, že otcem Vlasty je rodinný lékař. „Cimrman je klasika a v podání našeho divadelního studia je úplně nejlepší," netajila po přestavení spokojenost režisérka Martina Výhodová.

Její příznivci se mohou již nyní těšit na 24. března na reprízu pohádkového příběhu Tajemství kouzelné jabloně a na 18. května, kdy herci sehrají hru inspirovanou hrou Osvobozeného divadla Nebe na zemi.

Premiéru hry vidělo Znojmo roku 2015. Vstupenky na obě představení je možné rezervovat na predprodej@dsmv.cz.