Fanoušci rockové muziky si v sobotu přišli na své. V kulturním domě ve znojemské části Oblekovice se poprvé v historii města uskutečnil zimní hudební festival. Název dostal po svém letním bratrovi – Wake up.

Za organizací lednového festivalu stál především Lubomír Chlumský s dalšími lidmi. „Chtěli bychom, aby tu byl hudební festival každé roční období,“ řekl Chlumský.

Podle úspěchu či neúspěchu zimní a letní přehlídky se pořadatelé rozhodnou, zda koncertních akcí přibude.

„Tipovali jsme, že festival navštíví kolem padesáti lidí. Přišlo jich více než sto. Celou akci hodnotíme jako velmi úspěšnou. Děláme to pro to, abychom lidi pobavili,“ sdělil Chlumský.

Před zahájením festivalu už od osmnácti hodin a především ve finále celého večera rozbalil veselé rytmy DJ Ugo Fantozzi. Jako první zahrála mladá začínající znojemská kapela Osťak, která se skládá ze čtyř hudebníků. „Jsme moc rádi, že jsme dostali příležitost zahrát si na zimním festivalu,“ uvedl člen kapely Ondřej Biravský, který skládá ke všem písničkám texty, hraje na kytaru a hlavně zpívá.

„Veselé rytmy zahrála skupina DiscoBalls. Své struny rozezněly experimentátoři rychlých kytarových postupů „nm“. Další kapela přivezla tvrdý a poctivý rock. V rytmu new-metalu zazněl hrušovanský nářez v podání My Dog’s Bone. Jako speciální host zavítali na zimní festival brněnští krásní vlasatí kluci Eagleheart, kteří představili čerstvou novinku - desku Moment Of Life,“ shrnul vystupující kapely Chlumský.

„V rozpočtu jsme skončili v mínusu, ale všichni čtyři organizátoři to děláme s nadšením, pro radost a pobavení lidí. Celá akce skončila ve tři hodiny ráno. Nedošlo k žádnému incidentu, žádná technika nezklamala a všechno se nám povedlo,“ dodal spokojený pořadatel.

Na festival se přišli pobavit i tři rakouští návštěvníci, kterým se zimní dávka rockové muziky líbila. „Jsem rád, že jsem se do Oblekovic rozjel. Nečekal jsem tak dobrou muziku a atmosféru,“ řekl fanoušek Josef Jancek.

Dobré ráno Daniela Smoly

Stovka diváků na zimním festivalu Wake up – je to hodně, nebo málo? Člověk, který účast na kulturních akcích na Znojemsku sleduje, si musí s pokrčením ramen postesknout: „To se dalo čekat“. Nechtěl bych ale, aby červená čísla v závěrečném finačním zúčtování pořadatele odradila. Spolu s nimi bych totiž přišel na řadu věcí, které neklaply optimálně: do stejného termínu se vešlo více akcí, včetně třeba plesu s Ivanem Hlasem v Dobšicích. A můj soukromý názor: poněkud pokulhávala i propagace. Vím, že to je o penězích. Víc zabojovat ale určitě šlo.