Jakou školu jste vystudoval, či stále studujete?
Vystudoval jsem Střední zdravotnickou a následně pak Vyšší zdravotnickou školu ve Znojmě. Potom zasáhl osud a já odjel ze Znojma do Prahy, kde jsem vloni v červnu úspěšně absolvoval Vyšší odbornou školu hereckou. Měl jsem obrovské štěstí, že jsem se hlásil v roce, kdy svůj ročník otevírali herečka Milena Steinmasslová a režisér Michal Pavlík.

Kdy jste se rozhodl, že se chcete herectví věnovat?
Ve čtvrťáku na střední. Chodil jsem tehdy druhým rokem do dramaťáku na ZUŠ ve Znojmě. Tehdy jsem si myslel, že jsem už dozrál na to, abych se o herectví aspoň pokusil. Do té doby jsem o něm jen snil.

Co rodiče? Nechtěli z vás mít doktora či právníka?
Rodiče mě nikdy nikam nesměrovali. Jen moje babička to dodnes nedokáže zkousnout. Kdykoli ji navštívím, tak se ptá, kdy už budu v televizi a když jí s úsměvem řeknu: „Brzo, babičko, brzo“, tak si povzdechne, že jsem měl zůstat u medicíny.

Ve kterém filmu či divadelní roli jste se objevil?
Jednou z mých prvních a hned velkých rolí byla postava Herr Schultze v muzikálu Kabaret. Tam jsem si vyzkoušel, jaké to je utáhnout tříhodinové představení s živou hudbou a zpěvem. Během studia jsem dostal nabídku hostovat v divadle F.X. Šaldy v Liberci v inscenaci Pygmalion. Už třetím rokem jsem v angažmá v černém divadle Animato. V divadelním souboru Minaret pak hraji pohádky pro děti a s bývalými spolužáky jsme si založili kočovnou společnost Kulich.

Máte „veselé historky z natáčení“?

Jednou mi na jevišti omdlela partnerka. Bylo to v inscenaci Kabaret. Dozpívali jsme duet a po její replice: „Hlava se mi točí. Musím se na chvíli natáhnout“, se skutečně natáhla. V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Diváci si mysleli, že to patří do hry. Udělali jsme neplánovanou přestávku a pak navázali, kde jsme skončili. Po replice „Hlava se mi točí“, lehlo smíchy celé divadlo.

Co je pro vás nejtěžší? Hraní v divadle, natáčení či biflování rolí?
Tohle všechno je radost! Nejpotupnější a nejtěžší je chodit na castingy a vystavovat se režisérům jako kus masa. Zatím na to nemám žaludek.