„Bišt je symbol rytířskosti a moudrosti. Za tento nabízím milion dolarů,“ napsal na twitteru Barvání. „Byl jsem na stadionu a ten moment, kdy emír předal Messimu bišt, jsem prožil na vlastní oči. Tenhle moment ukázal světu, že jsme tu a že tu je i naše kultura,“ řekl Barvání listu The National.

„Bišt je symbol pro mnoho věcí. Moudrost, odvahu, integritu, velkorysost a autenticitu. A také, a to je nejdůležitější, ukazuje, kdo jsme,“ dodal.

Pokud by plášť získal, neplánuje jej nosit. Chce ho vystavit. „Abychom si ten moment hrdosti připomínali a aby nám to pomohlo prožívat ho znovu,“ doplnil.

Situace z ceremoniálu, při níž Messi převzal trofeje v dresu překrytém arabským oděv, vyvolala především v západním světě na sociálních sítích některé negativní reakce. Oslavy vítězství tím podle nich nepatřily výhradně argentinským šampionům, ale i pořadatelské zemi, která dlouhodobě sklízí kritiku zejména kvůli podezření z korupce a porušování lidských práv a pořádáním akcí typu fotbalového MS se snaží vylepšit si image.

Lionel Messi se na mistrovství světa v Kataru stal nejlepším hráčem turnaje. Argentinský génius na šampionátu nastřílel sedm branek, k tomu si připsal tři asistence. Fotbalisté Argentiny se po zisku titulu mistrů světa posunuli v žebříčku mezinárodní federace FIFA o jednu příčku na druhé místo za vedoucí Brazílii. Francie si navzdory porážce ve finále polepšila na třetí pozici.