Velice těžký, ale zároveň poslední krok má před sebou fotbalová Francie. K obhajobě titulu z Ruska zbývá porazit rozjetou Argentinu, což ale nebude lehký úkol. Svěřenci trenéra Lionela Scaloniho prohráli v jediném z posledních dvaačtyřiceti zápasů.

„Je to velký úspěch, ale pořád nám zbývá ještě poslední krok. Všichni si uvědomujeme, že obhajobou se nám může povést velká věc,“ cítí trenér Didier Deschamps důležitost okamžiku.

Argentina sice do šampionátu vstoupila senzační prohrou 1:2 proti Saúdské Arábii, od té doby se ale rozjela modrobílá mašina v čele s Lionelem Messim. Sedminásobný držitel ceny Zlatý míč táhne svoji zemi za historicky třetím zlatem pěti góly a třemi asistencemi.

„I když jsme začali porážkou, věřili jsme, že tenhle tým půjde dál. Požádali jsme fanoušky, aby nám věřili, jelikož víme, co v nás je. Tohle mužstvo je úžasné, dokázali jsme to,“ říká Messi.

Další Messiho rekord 

Messi ve finále překoná další rekord – šestadvacátým startem na světovém šampionátu se osamostatní od legendárního Němce Lothara Matthäuse.

„Pokaždé, když hraje, tak díky němu my i hráči cítíme něco zvláštního. Má v sobě něco, co se lidem líbí, a nejen Argentincům. Máme radost a cítíme se privilegovaní, že obléká náš dres,“ skládá poklony svému svěřenci kouč Scaloni.

V Kataru se opět probudila hvězda Antoina Griezmanna. Jednatřicetiletý křídelník „Les Bleus“ sice na mistrovství světa ještě ani jednou neskóroval, pro Francii je ale důležitý v připravování šancí. Spoluhráčům totiž vytvořil už j21 gólových příležitostí, což je nejvíce ze všech hráčů v Kataru.

„Argentinci kolem Messiho vytvořili opravdu mimořádně silný tým. Víme, že budou mít velkou podporu v hledišti. Uvidíme, kde jim můžeme ublížit a jak se proti nim dokážeme bránit. Budeme dobře připraveni a jsem přesvědčen, že je uhlídáme,“ věří obrozená hvězda.

Kdo získá titul? 

Nedělní finále, které začíná od 16 hodin, bude pískat polský sudí Szymon Marciniak. Lionel Messi před MS oznámil, že jde o jeho poslední šampionát, titul z něj mu stále chybí.

Povede se mu doplnit osobní sbírku o nejcennější trofej?