deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Lubomír Budný

Sportovní redaktor

Lubomír Budný

Dobrý den, jmenuji se Lubomír Budný a pracuji jako sportovní redaktor Znojemského deníku Rovnost. Takto se většinou představuji respondentům, z nichž mámím informace pro své články. Dá se říci, že Deník je moje další rodina. Už od studií na gymnáziu jsem přispíval různými články do Znojemského deníku, od kultury, fotbal až po evropské dotace.

Lubomír Budný

Po střední škole mě studia zavedla do Olomouce. Zde jsem na tamější Katedře politologie a evropských studií vystudoval politologii. Chtěl jsem pracovat jako zahraniční zpravodaj veřejnoprávní televize, leč náhoda tomu chtěla a na pár let jsem zakotvil v redakci Olomouckého deníku. Zde jsem prošel spousty pozic, od editora sportovních stran v týdenících, přes sportovního redaktora, kluka pro všechno až po redaktora se specializací na krimi a politiku.

Lubomír Budný

Olomoucká štace mě však neodtrhla od dění v domovských Tasovicích. Místní TJ Sokol patří k mým srdcovým záležitostem. Vlastně on a jeho členové stáli u mých žurnalistických začátků. Nejdříve jsem jim natáčel zápasy na kameru, psal o nich a fotil je. Jak se vše postupně nabalovalo, začal jsem ještě z Hané dopisovat do znojemských lokálních pamfletů.

Lubomír Budný

Osud, nebo spíše moje žena, tomu chtěl abych se po studiích vrátil zpět na jižní Moravu. Začal jsem pracovat jako marketingový specialista pro jedno obchodní centrum. Pak se naskytla příležitost převzít místo sportovního redaktora ve Znojemském deníku. Chvíli jsem si říkal, že to nebudu stíhat. Normální práci a ještě někde po večerech fotit hokeje a fotbaly... Nedalo mi to, zkusil jsem to a ono to funguje už čtvrtým rokem.

Lubomír Budný

Nejlepší na této práci je, že lze spojit příjemné z užitečným. Rád fotografuji, jezdím na kole, sleduju dění kolem sebe a mám rád pivo a víno. Ideální víkend je tak pro mě ve znamení výletu na zápas okresního přeboru někde v zapadlé vísce Znojemska, kde vyfotím pár fotek, posbírám zajímavý příběh, večer jej zpracuji a odvedenou práci oslavím skleničkou lahodného moku.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků jižní Moravy:

Prozkoumejte jiný region ČR: