více >>
Deník

Naši prvňáci: Miroslavští školáci mají nová okna a lepší osvětlení

Miroslav- Nárůst počtu žáků čeká zřejmě základní školu v Miroslavi. 

„V současné době máme v jednadvaceti třídách téměř čtyři stovky žáků. Prvňáků máme letos pětadvacet ve dvou třídách, ale víme, že předškoláků je nyní dvaapadesát,“ uvedla ředitelka školy Jana Kadlecová.


Kolik z nich přijde v září ,není ještě úplně jisté. „Uvidíme, kolik bude odkladů. Zvažujeme otevření přípravné třídy, pokud do ní bude chodit alespoň deset dětí,“ naznačila ředitelka. Škola prochází postupnými vylepšeními. „Na prvním stupni jsme letos dokončili kompletní výměnu oken a druhou etapu výměny osvětlení, škola má také nové zastínění,“ vypočítala Kadlecová. Do konce roku škola plánuje podat žádost o dotaci z evropských fondů na modernizaci učeben fyziky a chemie. „Na projektu nyní pracujeme, do prosince bychom měli žádost podat. Pokud uspějeme, připadly by nutné opravy na letní prázdniny,“ doplnila Kadlecová.


Miroslavští školáci jsou pilní nejen ve třídách. „Pořádáme celou řadu akcí. Na konci října to byla tradiční podzimní výstava s lampionovým průvodem, na posledního listopadu chystáme Barborkovou sobotu s tvořivými dílnami a školním jarmarkem. Hned druhý den pak naše děti vystoupí v programu na zahájení adventu v Miroslavi,“ vypočítala ředitelka.

Děti 1.B ZŠ Miroslav s paní učitelkou Irenou Náhlíkovou.

Děti 1.B ZŠ Miroslav s paní učitelkou Irenou Náhlíkovou.

Autor: archiv školy

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky