více >>
Deník

Naši prvňáci: Na Pražské se poprvé obešli bez dvojek z chování

Znojmo - Žádné vysvědčení na konci uplynulého školního roku nehyzdila žákům na Pražské snížená známka z chování. Podle ředitele Pavla Trulíka to odráží atmosféru ve škole. „Mám tím na mysli atmosféru jak mezi učiteli a žáky, tak mezi žáky navzájem. Je to výsledek dlouhodobé práce všech učitelů a dalších pedagogických pracovníků ve škole. Atmosféry ve škole si velmi vážím a považuji to za důležitý úspěch,“ řekl ředitel Trulík.

Dřív muselo vedení školy k důraznějším kázeňským postihům příležitostně sáhnout, nyní k tomu, ale podle Trulíka nebyl důvod. Škola v Pražské si udržuje vysoký zájem rodičů a žáků. „Máme kapacitu 770 žáků, v současné době do školy chodí 727 žáků, z toho je sedmasedmdesát prvňáků ve třech třídách. Počty dětí výrazně stouply v předchozích letech. Nyní si se nám daří tento zvýšený zájem udržovat,“ konstatoval ředitel.

I letos se už se školou seznamují předškoláci. „Tradiční kroužek pro budoucí prvňáky jsme naplnili prakticky hned první týden v září. Zájem rodičů je velký a my s ním máme také výborné zkušenosti. Děti pak do první třídy přecházejí připravené, nemusí se ničím stresovat, znají prostředí i svou novou paní učitelku,“ dodal Trulík.

Základní škola Pražská ve Znojmě, žáci 1.C s paní učitelkou Radkou Vicanovou.

Základní škola Pražská ve Znojmě, žáci 1.C s paní učitelkou Radkou Vicanovou.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky