více >>
Deník

Naši prvňáci: Pražská chystá novou přírodovědnou učebnu

Znojmo- Jednu novou místnost využívají žáci základní školy v Pražské ulici ve Znojmě od začátku školního roku, další novou učebnu nyní vedení školy připravuje, a to díky získané podpoře z evropských fondů.

„Někdejší dřevodílnu jsme upravili pro víceúčelové vyžití, slouží například jako čítárna nebo i jako malý gymnastický sál,“ uvedl ředitel školy Pavel Trulík. Novou přírodovědnou učebnu škola chystá po třech letech čekání. „V létě jsme se dozvěděli, že nyní na dotaci z evropského programu IROP dosáhneme, proto nyní připravujeme nutná výběrová řízení,“ dodal ředitel.


Součástí projektu je i nová počítačová síť pro celou školu. „Tu podle možností začneme dělat už během školního roku. O prázdninách pak přijde řada na stavební práce pro novou učebnu s laboratoří,“ doplnil ředitel. Žákům podle jeho slov umožní rozvíjet bádání v přírodopise, fyzice a chemii. „Hned po češtině, matematice a angličtině jsou tyto obory naší prioritou. Děti získají moderní mikroskopy a další pomůcky, díky kterým se mohou více dozvědět a vyzkoušet si právě v těchto přírodovědných oborech,“ zdůraznil ředitel Trulík.

Základní škola Pražská ve Znojmě, žáci 1.B s paní učitelkou Drahomírou Tunkovou.

Základní škola Pražská ve Znojmě, žáci 1.B s paní učitelkou Drahomírou Tunkovou.

Deník / Martin Moštěk

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky