Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
Deník

Naši prvňáci: Škola Mládeže letos přivítali více prvňáků než loni

Znojmo - Jednasedmdesáti prvňákům začala cesta školním vzděláváním ve třech třídách školy v ulici Mládeže ve Znojmě. „Oproti předchozímu roku máme prvňáků o dvanáct víc. Je to zejména díky tomu, že letos bylo více dětí. Celkový počet žáků oproti loňsku nepatrně poklesl, ale se 795 žáky můžeme považovat školu za prakticky zcela naplněnou, protože kapacitu máme 810 žáků,“ uvedla ředitelka školy Romana Loydová.

Už loni se prváci na Mládežce začali matematiku učit s použitím Hejného metody. „Příslušná třída v tom bude se svou paní učitelkou pokračovat dál. Letošním prvňákům nabídneme kroužek se stejnou tematikou. Děti se s ní ostatně setkají i v dalších třídách a ročnících, protože téměř všechny učitelky prošly příslušným školením. Považujeme za důležité, aby se děti v logickém myšlení a dalších dovednostech cvičily soustavně,“ poznamenala ředitelka.

Školáci z Mládežky letos chtějí navazovat i na tradiční sportovní úspěchy školy. „Loni jsme se potřetí dostali do celostátního finále ve florbale a naši žáci dosahují i individuálních úspěchů v různých dalších sportech,“ připomněla ředitelka. Škola má tradičně několik sportovních tříd.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky