více >>
Deník

Naši prvňáci: Škola ve Višnové má nové učebny a mnohem víc žáků

Višňové - Dvě důležité změny přinesl nový školní rok základní škole ve Višňové. Tamní školáci získali díky evropské dotaci nové učebny a samotných žáků je prakticky o jednu třídu víc než loni. „Počet žáků narostl skokově ze 156 na 177. Je to jednak díky tomu, že ve Višňové je díky nové výstavbě více dětí a věřím, že svou roli sehrála i dobrá pověst školy, protože k nám dojíždí i děti, které nejsou z našeho spádového obvodu, “ řekl ředitel školy Jiří Beran.

Více žáků znamená pro školu více možností. „V řadě předmětů můžeme výuku nově dělit do menších skupin, což je pro žáky přínosné,“ podotkl ředitel. Škola také dokončila rekonstrukci podpořenou evropskou dotací. „Máme díky dotaci nové učebny pro výuku přírodopisu, chemie či fyziky, jazykovou učebnu či nové dílny. Naše škola se dlouhodobě věnuje badatelsky orientované výuce, která vede žáky k připravě, provádění a vyhodnocování experimentů v přírodovědných předmětech, k tomu budou mít nyní ještě lepší podmínky,“ zdůraznil ředitel.

Škola dbá na všestranný rozvoj dětí. „Vedle nových dílen máme i cvičnou kuchyni. V obou se učí potřebné dovednosti jak chlapci, tak děvčata,“ zakončil Beran.

Žáci 1.A Základní školy Višňové  s třídní učitelkou Bohumilou Hubáčkovou a asistentkou pedagoga Jaroslavou Linhartovou.

Žáci 1.A Základní školy Višňové s třídní učitelkou Bohumilou Hubáčkovou a asistentkou pedagoga Jaroslavou Linhartovou.

 

Žáci 1.B Základní školy Višňové  s třídní učitelkou  Marií Gregorovou.

Žáci 1.B Základní školy Višňové s třídní učitelkou Marií Gregorovou.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky