Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
Deník

Naši prvňáci: Školáci v Šumné mají nové učebny i dílny

Z postupně rostoucího počtu žáků se mohou těšit zástupci školy v Šumné. Do základní školy v Šumné dochází nyní 128 žáků.

„V současné době jich mírně přibývá, zejména v mateřské škole, která pod naši školu rovněž spadá jsme už téměř na hranici naší kapacity,“ řekl ředitel školy Richard Nekula. Po třech letech příprav prošla škola v uplynulém roce významnou opravou. „Byla to zásadní modernizace odborných učeben přírodních věd a dílen. Současně jsme také vylepšili připojení k internetu, upravili bezbariérové toalety, pořídili schodolez a upravili plochu na školním dvoře. Opravy stály celkem přes sedm milionů korun, z toho 5,5 milionu činila dotace z fondů EU,“ dodal ředitel.

Při šumenské škole působí činorodý sportovní klub. „Nejaktivněji se projevují mažoretky Šuměnky, které již posbíraly celou řadu úspěchů včetně účastí na mistrovstvích republiky, Evropy i světa. Ve škole se ale věnujeme i celé řadě dalších činností, ať jsou to společné výlety, pobyty na horách, cyklovýlety nebo rozmanité kroužky,“ vypočítal ředitel.

Hlavní zprávy

Akční letáky