více >>
Deník

Naši prvňáci: Školáci ze ZŠ Mládeže zažijí Evropský školní sportovní den

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Pověsti školy s četnými sportovními úspěchy dostojí příští pátek znojemská Mládežka. Ve spolupráci s brněnskou pedagogickou fakultou se totiž její školáci poprvé zapojí do Evropského sportovního dne mládeže.

„Připravuje ho jedna z vysokoškolských studentek a záštitu bude mít jedna z našich učitelek. Zapojí se samozřejmě i další pedagogové,“ uvedla ředitelka školy Romana Loydová. Sportovní den je určený pro žáky prvních až pátých tříd a rozhýbe je skutečně důkladně. „Sportovat budou na obou školních hřištích i v tělocvičnách, celkem organizátoři chystají pět nebo šest stanovišť,“ přiblížila ředitelka. Loydová. S organizací sportovního dne pomohou i žáci sportovních tříd, kteří pro školu získávají v posledních letech řadu úspěchů.

Florbalisté pravidelně postupovali do celostátního kola svých soutěží, úspěšní byli i jednotlivci. „Dařilo se jim v tenise, plavání nebo v basketbalu,“ připomněla ředitelka. Ke škole ale patří i děti například s hudebním nadáním. Děvčata z první, čtvrté a osmé třídy například uspěla v pěvecké soutěži Znojemský slavíček. Děti z osmé a deváté třídy zase ovládly výtvarnou soutěž Voda a život.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky