více >>
Deník

Naši prvňáci: Žáci z náměstí Republiky užívají nové učebny

Znojmo – Nové učebny postavené při rozsáhlé opravě a dostavbě dvou školních budov začali od nového školního roku naplno využívat žáci a učitelé ve škole na znojemském náměstí Republiky. „Je to pro nás i pro kvalitu výuky na naší škole velký přínos. Nové učebny jsou vyžité prakticky celý den. Používáme je jednak pro výuku odborných předmětů, jednak nám umožňují půlení tříd v předmětech, kde je výuka v menších skupinách potřebná, jako jsou například jazyky,“ řekl ředitel školy Jiří Šmahaj.

Díky evropské dotaci a podpoře města mohla škola za čtyřicet milionů korun opravit, případně vybavit, pět učeben v hlavní budově, postavit dvě nové třídy s kabinety a dvě odborné pracovny v druhé budově. Součástí oprav byla i bezbariérová úprava a další vylepšení.

„Nová pravidla pro financování škol nám umožní dělit více tříd, což dál zkvalitní výuku. Současně je zřejmé, že budeme dál potřebovat budovu v Dolním parku. Pro výuku se velmi dobře hodí, bude ovšem potřebovat určité úpravy. O tom, jak přesně postupovat, budeme jednat s naším zřizovatelem. Rádi bychom v každém případě budovu nadále využívali,“ dodal ředitel.

Škola má v současné době 611 žáků, z toho šestačtyřicet prvňáků ve dvou třídách. „Kapacita školy je za nynějších podmínek prakticky naplněná, máme nejvyšší možný počet tříd,“ poznamenal ředitel Šmahaj.

Źáci první třídy ZŠ nám. Republiky s panem učitelem Pavlem Veselkou.

Źáci 1. B ZŠ nám. Republiky s panem učitelem Pavlem Veselkou.

 

Źáci první třídy ZŠ nám. Republiky s paní učitelkou Ivetou Habrdlovou.

Źáci 1. A ZŠ nám. Republiky s paní učitelkou Ivetou Habrdlovou.

 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky