„K první jsme vyráželi v sobotu ve dvě hodiny odpoledne. Šedesátiletá žena z Jihlavska jela autem značky Suzuki Vitara směrem na Znojmo a na silnici poblíž Blanné havarovala,“ popsala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Důvodem byla nejspíš nepozornost. „Žena vyjela mimo silnici a v příkopu narazila do betonového mostku. Auto se přetočilo přes střechu a zůstalo stát na boku. Lehce zraněná řidička nadýchala 2,05 promile,“ uvedla Drahokoupilová a doplnila, že škoda vzniklá nehodou je asi 450 tisíc korun.

Dopravní nehoda u obce Dobelice.Druhá dopravní nehoda, při níž hrál opět roli alkohol, se odehrála krátce po půlnoci ze soboty na neděli nedaleko Dobelic. „Osmadvacetiletý muž ze Znojemska jel autem značky Škoda Superb směrem na Vedrovice. Po projetí zatáčky vyjel ze silnice a narazil do dvou stromů. Dechová zkouška ukázala výsledek 2,24 promile. Řidiči se nic nestalo, způsobil si však škodu na autě ve výši asi 200 tisíc korun,“ přiblížila mluvčí a dodala, že oběma hříšníkům hrozí až rok odnětí svobody, peněžitý trest i zákaz činnosti.