O posledním listopadovém čtvrtku zde na přechodu auto srazilo muže. „Jedenaosmdesátiletý muž přecházel o půl šesté dopoledne silnici po vyznačeném přechodu pro chodce. Ve stejnou dobu tudy projížděl Renault Scenic. Jeho devatenáctiletý řidič chodce pravděpodobně přehlédl a nedal mu přednost,“ uvedla mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Důchodce po nárazu upadl nejprve na přední část auta a potom na travnatý pás mezi chodníkem a vozovkou. „Zpočátku se zdálo, že se jedná o lehké zranění. Na místě se oba účastníci silničního provozu podrobili ihned dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu. Její výsledek byl u obou mužů negativní. Zraněného seniora pak převezla sanitka do nemocnice na vyšetření. Tam však po důkladném vyšetření vyšlo najevo, že se jedná o těžké zranění,“ vysvětlila mluvčí.

V souvislosti s vyšetřováním této nehody policie žádá svědky, kteří průběh nehody viděli, aby jí poskytli potřebné informace. Nejlépe na linku 158 nebo osobně dopravním policistům na Pražské ulici ve Znojmě.