K nápravě vyjížděli také dobrovolní hasiči z Rakšic. „Nejprve nás operační středisko vyslalo na náměstí J. Návesníka do Durdic, kde došlo k záplavě ulic a naplavení velkého množství bahna a kamení. Na místě již zasahovali hasiči z Moravského Krumlova a městská policie. My jsme provedli oplach komunikace na ulici S.K. Neumanna a zbytek budou řešit služby města pomocí těžké techniky,“ přiblížil události Daniel Vlasák z jednotky dobrovolných hasičů Rakšice a současně člen krizového štábu Jihomoravského kraje.

V souvislosti s bouřemi vyjížděli jihomoravští hasiči v sobotu celkem k pětašedesáti případům.
Noční bouře na jihu Moravy: hasiči odstraňovali stromy a čerpali vodu z bytů

Po bouřce museli tamní hasiči zasahovat také v Zámecké ulici přímo v Moravském Krumlově, kde se ucpala kanalizace. „Vytvořila se velká laguna vody a vozovka byla téměř neprůjezdná. Na místě jsme provedli pročištění kanálových vpustí a počkali na samovolný odtok vody,“ popsal Vlasák.

Téměř totožný zásah se zaplavenou vozovkou pak čekal hasiče také v místě křížení ulic Okružní a Rakšická. Jednotka na místě pročistila kanalizační vpusť od nánosů bahna a voda samovolně odtekla,“ uvedel Daniel Vlasák.