První informace o možném nelegálním obchodu s marihuanou získali celníci koncem letošního února. „Koncem března pak zahájili první prověřování ve věci spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami,“ uvedla mluvčí celníků Lada Temňáková.

Jít mělo o skupinu lidí z Brna a okolí, kteří organizovali výrobu a prodej marihuany nejen u nás, ale patrně i v zahraničí. „Podařilo se zjistit, že do trestné činnosti se zapojilo jedenáct lidí. Čtyři z nich jsou nyní ve vyšetřovací vazbě, ostatní jsou stíháni na svobodě. V sedmi případech šlo o nebezpečné recidivisty, kteří v minulosti například propagovali fašismus a pravicový extremismus nebo spáchali loupeže,“ upřesnila.

Ilustrační fotografie.
Ženě se do bytu nastěhovalo 160 netopýrů. Vyhnali je strážníci s ošetřovatelkou

V polovině července pak celníci spolu s policisty zlikvidovali dvě venkovní pěstírny konopí na Vyškovsku a Znojemsku. „Provedli šest domovních prohlídek a pět prohlídek jiných prostor. Nalezli přitom více než čtyřicet kilogramů předsušeného konopí, 631 vzrostlých rostlin, dvě osobní auta, 150 tablet extáze, šestery hodinky za sto tisíc korun, čtyřicet tisíc v hotovosti a samopal včetně nábojů,“ vyjmenovala Temňáková.

Zadrženým hrozí osm až dvanáct let za mřížemi, případně i propadnutí majetku.

Vandal stříkal na auta žíravinu. Svým jednáním způsobil majitelům jedenácti vozidel škodu za skoro dvě sta tisíc korun.
V Bílovicích řádí vandal. Obchází parkoviště a stříká na auta žíravinu