První se stala před druhou hodinou odpolední mezi Hostěradicemi a Vítonicemi. „Čtyřiadvacetiletá žena tam s fiatem vyjela do pole. Zřejmě se nevěnovala plně řízení a havarovala. Utrpěla tím lehké zranění. Způsobená škoda je asi dvacet tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Před šestou hodinou odpolední skončil v příkopu Rover mezi Hevlínem a Hraběticemi. „Jedenadvacetiletá žena pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost při projíždění zatáčky, dostala smyk a vyjela ze silnice. Auto se po tomto manévru ještě přetočilo na střechu. Řidička i stejně starý spolujezdec vyvázli s lehkým zraněním," přiblížila Drahokoupilová. Vzniklá škoda je asi třicet tisíc korun.

Deset minut po deváté hodině večerní narazil devatenáctiletý mladík se Škodou Felicia do stromu mezi Morašicemi a Želeticemi. „Havárii nejspíše předcházela nepřiměřená rychlost jízdy v zatáčce. Řidič utrpěl lehké zranění. Hmotná škoda je vyčíslena na dvacet tisíc korun," sdělila mluvčí.

Poslední středeční nehoda se pak stala půlhodinu před půlnocí. „Řízení auta se patrně plně nevěnovala osmadvacetiletá žena za volantem Renaultu Scenic. Mezi Olbramovicemi a Branišovicemi vjela do příkopu, narazila do stromu a tam se auto přetočilo koly vzhůru. Zraněná řidička je hospitalizována v nemocnici v Brně. Způsobená škoda na je přibližně padesát tisíc korun," uzavřela Drahokoupilová.

Všichni účastníci jsou podle sdělení policie ze znojemského regionu. Ani jeden z nich před jízdou alkohol nepil. Přesné příčiny středečních nehod šetří znojemští dopravní policisté.