K oznámené dopravní nehodě tam vyjížděli znojemští dopravní policisté, hasiči a záchranka. „Půl hodiny před půlnocí tam havarovalo osobního auto značky Ford. Padesátiletý řidič jel od Přímětic směrem na Suchohrdly a zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem. V mírné pravotočivé zatáčce přejel s autem do protisměru a následně mimo komunikaci, kde v silničním příkopu narazil do betonového mostku s kanalizační propustí. Náraz auto vymrštil zpět na silnici, kde zůstalo stát napříč vozovky. Při havárii utrpěl řidič vážná zranění, kterým na místě podlehl. Jel sám,“ sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Záchranáři už muži nemohli pomoci. „Operátoři vyslali na místo lékařskou posádku. Když jsme přijeli na místo, už mu nebylo pomoci. Utrpěl zranění neslučitelná se životem. Zemřel ještě před příjezdem naší posádky,“ potvrdila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Policisté museli během vyšetřování uzavřít a odkláněli provoz přes okolní obce.

Na silnicích Znojemska letos zahynulo již osm osob. K poslední tragické havárii vyjížděly složky integrovaného záchranného systému před čtyřmi dny do Vémyslic. Podle informací, které zveřejnila policie, předjížděl motocyklista před ním jedoucí auto. „Manévr však zřejmě ve vysoké rychlosti nezvládl a narazil do betonového mostku před rodinným domem. Čtyřiatřicetiletý motocyklista bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem. Nehoda a její okolnosti jsou stále v šetření znojemských dopravních policistů,“ připomněla policejní mluvčí Alice Musilová.

Pro srovnání. Za celý loňský rok zemřelo na silnicích Znojemska devět lidí. „K poslednímu červnu evidujeme sedm osob, které zemřely na silnicích regionu při dopravních nehodách. V roce 2018 to bylo pět, v roce 2017 šest,“ doplnil šéf znojemské dopravní policie Robert Pešek.