První nehoda se stala v pátek večer a mladý řidič měl velké štěstí, že se mu po nárazu do stromu nic nestalo. „V pátek před sedmou hodinou večerní jel od obce Šanov směrem na Velký Karlov dvacetiletý řidič se Škodou Octavia. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy na namrzlé vozovce a dostal smyk. Najel do protisměru, pak zpět do svého jízdního pruhu, dále vyjel mimo komunikaci a nakonec zadní částí auta narazil do stromu,“ sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V neštěstí měl mladík hodně štěstí. „Vyvázl bez zranění. Alkohol před jízdou nepil. Způsobil pouze škodu na autě. Ta je odhadnutá na sto dvacet tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Daleko hůř dopadla mladá řidička v neděli krátce po poledni. Po nárazu auta do stromů skončila v nemocnici. „V neděli o půl jedné odpoledne se zhruba dva kilometry před obcí Olbramovice stala vážná dopravní nehoda. Dvaadvacetiletá řidička osobního vozu Renault jela od Moravského Krumlova směrem na Olbramovice. Pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a po projetí zatáčky dostala smyk. Přejela do protisměru, dále do silničního příkopu a tam se auto přetočilo na bok a střechou narazilo do stromů,“ přiblížila Drahokoupilová.

Ani tato žena nebyla pod vlivem alkoholických nápojů. „Utrpěla však zranění, a proto byla převezena do nemocnice v Brně. Na autě vznikla škoda dvě stě padesát tisíc korun,“ dodala mluvčí.