„V sobotu po půlnoci si obsluha kamerového systému všimla Škody Fabia, která havarovala mezi ulicemi Jarošova a Palackého. Na místo okamžitě vyjela hlídka, aby poskytla první pomoc posádce a zabránila případné další nehodě. Padesátiletý řidič vyjel na travnatý povrch a čelně narazil do sloupu osvětlení přechodu pro chodce. Strážníci jej našli u vozu. Sloup se následkem nárazu nahnul,“ uvedl v pondělí preventista strážníků Petr Hladký.

Řidič tvrdil, že jel sám. „Ale strážníci si ještě pro jistotu ověřili, že se v autě či v blízkém okolí nenacházela zraněná osoba. Řidič sice nejevil známky zranění, avšak byl viditelně opilý. Proto provedli strážníci orientační dechovou zkoušku, která vyšla s výsledkem 2,07 promile alkoholu,“ dodal Hladký.

Kvůli podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky přivolali strážníci státní policisty, kteří si případ na místě převzali k dořešení.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.