Ještě před příjezdem záchranářů poskytovali první pomoc hasiči. Vážně zraněná žena byla při jejich příjezdu mimo auto, stejně jako její spolujezdec, který byl při vědomí a komunikoval. „Silnice byla v obou směrech neprůjezdná, kromě hasičů, záchranářů a policistů byl na místě i státní zástupce a soudní znalec," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška s tím, že hasiči vymezili prostor pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby a zajistili místo proti vzniku požáru. Podle policejní mluvčí je pravděpodobné, že se řidička nevěnovala plně řízení, což mohlo být příčinou havárie.

K podobné tragédii došlo před dvěma lety mezi Hradištěm a Mašovicemi. „Pětice mladých lidí vyrazila navečer na koupání. Na místo už bohužel nedojela. Osmnáctiletý řidič, po projetí mírné levotočivé zatáčky dostal smyk, vyjel do příkopu, pravou zadní částí staré škodovky narazil do stromu, který přelomil. Náraz odhodil auto na další strom," popsala tehdy havárii mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Ve vraku zůstala osmnáctiletá dívka a šestnáctiletý chlapec.

Smrt na silnici našel před měsícem a půl řidič malé dodávky Renault u Dobřínska na Moravskokrumlovsku. „Jednotka profesionálních hasičů z Moravského Krumlova vyjela po půl deváté ráno a na místo nehody přijela do čtyř minut. Hasiči zjistili, že osobní vůz Opel astra zezadu narazil do stojícího auta Renault. Při nehodě byl sražen starší řidič tohoto vozu, který se před nehodou pohyboval zřejmě mimo vozidlo," popsal začátek zásahu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči začali vážně zraněného muže resuscitovat, ale lékař záchranné služby, která na místo dorazila po pár minutách, konstatoval smrt. Jednalo se o druhé úmrtí na silnici za jeden týden. „V Lechovicích zahynul chodec, kterého srazilo nákladní auto. Jeho devětapadesátiletý šofér pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy vzdálenosti, na kterou má rozhled a chodce přehlédl," připomněla bezprostředně po nehodě policejní mluvčí.

Na silnicích letos na Znojemsku zahynulo šest lidí. Loni bylo obětí dopravních nehod devět a o rok dřív třináct.