„Zraněný muž ležel asi 3,5 metru hluboko v nádrži, která nebyla zaplavená vodou. Byl při vědomí a komunikoval. Vzhledem k poranění bylo nutné muže zafixovat do vakuových nosítek. Hasiči jej pak s využitím kladkostroje vytáhli z nádrže ven a pomohli s transportem k vozidlu lékařské záchranné služby," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Muž si pádem do nádrže způsobil těžká zranění hlavy, trupu a končetin. „Pacient byl při vědomí, byly mu podány nutné léky a roztoky a tělo včetně krku bylo zafixováno. Pro zajištění rychlého a šetrného transportu byl na místo povolán vrtulník lékařské služby, který pacienta za stálé péče transportoval do traumacentra na urgentní příjem brněnské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Radek Turin.

Operační středisko krajských hasičů dostalo informaci o události pár minut po sedmé ráno. Na místo vyslalo jednotku ze Znojma a také jeden vůz se speciální technikou a hasiči-lezci z brněnské stanice Lidická. „Znojemským hasičům trvala cesta na místo pět minut a při jejich příjezdu už u zraněného zasahovala posádka zdravotnické záchranné služby. Velitel zásahu se rozhodl, že má k dispozici dostatek lezců a techniky, a proto jednotku z Brna odvolal zpět," doplnil Mikoška.

Bleskurychlá záchranná akce skončila pro hasiče po zhruba půl hodině.