Bezprostředně po nehodě policisté neznali totožnost mrtvého. „Zjistili jsme, že při jízdě směrem na Znojmo předjížděl šestašedesátiletého cyklistu kamion. Ten upadl na silnici před osobní auto Peugeot řízené dvaačtyřicetiletou řidičkou, která ležícího muže přejela. Řidička byla podle dechové zkoušky střízlivá. Policisté se případem dále zabývají," informoval mluvčí policistů Petr Zámečník. Řidič kamionu pokračoval v jízdě dál, ale po chvíli se na místo nehody vrátil.

V současné době se policisté snaží zmapovat pohyb cyklisty. „Není vyloučeno, že se mohl pohybovat na silnici jako chodec. Dopravní policisté proto uvítají doplňující informace od svědků této tragické nehody, ale také od řidičů, kteří před nehodou projížděli zmíněným úsekem v obou směrech a mají k dispozici kamerový záznam z vozidla, kde je pohyb muže zaznamenán. Uvedené informace mohou výrazně přispět k dalšímu vyšetřování události," sdělila mluvčí policistů Kamia Haraštová. Kontakt na dopravní inspektorát je Pražská 59, Znojmo, telefon: 974 641 258. Policisty zajímá předeším čas mezi 17.40 a až 17.56 hodin.

Státní silnice ze Znojma na Pohořelice je přezdívaná "silnice smrti" kvůli častým nehodám s fatálními následky. Za deset let na ní zemřelo sedmadvacet lidí a stalo se tam bezmála 660 nehod.

Tah I/53 postupně čekají opravy. První etapa začala loni budováním obchvatu Lechovic. Bezpečnější silnice má stát zhruba tři miliardy, poslední etapu má ředitelství silnic a dálnic dokončit do roku 2025.