„Nedaleko křižovatky mezi obcemi Hostěradice a Mackovice se čelně srazila dvě osobní auta. Jednadvacetiletý řidič Mercedesu z Přerovska najel částečně do protisměru a tím se střetl s protijedoucím Fiatem. Jedno auto skončilo na okraji vozovky a druhé až v silničním příkopu,“ řekla mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Na místo vyjely tři týmy záchranné služby ze Znojma a Pohořelic. V době příjezdu prvního z nich byl už ale čtyřiatřicetiletý řidič Fiatu mrtvý z Prostějovska. „Druhý řidič utrpěl vážná zranění. Ošetřili jsem mu poranění hlavy a zlomeninu stehenní kosti.U mladého muže bylo nutné zajistit žilní vstup, podat nitrožilně léky tlumící bolest, zafixovat zlomeninu a celé tělo pomocí vakuové matrace. Po provedení nezbytného ošetření byl muž za stálé vysoce specializované péče převezen na Urgentní příjem do brněnské fakultní nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Na autech vznikla čtvrtmilionová škoda.

Na znojemských silnicích tak letos zemřel už devátý člověk. Naposledy na začátku října nezvládla řidička své auto u Hrádku. Havárii nepřežil její spolujezdec. Hlavní tah do Brna, kterému se někdy říká i silnice smrti, si letos vyžádal první oběť.