Nejprve se na křižovatce v Načeraticích srazila kolem půl šesté ráno dvě osobní auta. Na místo vyrazili záchranáři, hasiči i policisté. „Zranili se tam dva lidé. Mladý řidič osobního auta utrpěl otřes mozku a středně těžké poranění krční páteře. Ve druhém autě se zranila řidička, která měla lehké poranění hrudníku. Oba zraněné převezly sanitky na chirurgické oddělení znojemské nemocnice," informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Podle policejní mluvčí Kamily Haraštové tam nedal přednost v jízdě mladý řidič fordu. „Čtyřiadvacetiletý řidič jel po vedlejší silnici od Tasovic na Vrbovec. Nedal přednost v jízdě a srazil se s dvaačtyřicetiletou řidičkou škodovky. Oba řidiči byli ze Znojemska a dechová zkouška na alkohol byla negativní," doplnila Haraštová s tím, že celková škoda činila pětašedesát tisíc korun.

Před sedmou hodinou pak srazilo auto chodce v Pražské ulici ve Znojmě. „Byla tam zraněna nezletilá dívka, která se při přecházení silnice střetla s osobním autem. Lehce se zranila na dolní končetině," přiblížila Kropáčková.

Policisté v souvislosti s touto nehodou upozorňují na vhodnost začít již nyní používat vhodné reflexní prvky. „Patnáctiletá dívka se střetla se škodou Octavia. Její řidič nebyl pod vlivem alkoholu," upřesnila Haraštová.