Vrtulník jihomoravských záchranářů byl v té době u jiného případu. „Pacientům na Znojemsko spěchali na pomoc kolegové z Kraje Vysočina i ze sousedního Rakouska,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jak doplnila, její kolegové z jihu Moravy měli u nehody dva pozemní prostředky a zajistili bezodkladnou péči. „Oba pacienti mají těžká zranění a putovali letecky do nemocnic. Jeden do Fakultní nemocnice v Brně a druhý do Jihlavy,“ upřesnila Bothová s tím, že mezistátní spolupráce i výpomoc mezi kraji zafungovala na výbornou.

Oproti výraznému zdražení loni lidé za teplo ve Znojmě nově zaplatí méně.
Nová cena tepla ve Znojmě. Po skokovém zdražení přijde úleva. Lidé ušetří

Auto se dostalo mimo silnici a havarovalo. Příčiny a okolnosti musí zjistit policisté. Hasiči pomáhali s vyproštěním, zajistili místo pro přistání vrtulníku a transportovali do nich zraněné.

Na vysočinském operačním středisku v tu chvíli sloužila Lucie Obleserová, která k tam nastoupila teprve v prosinci. „A přesto, že je v týmu nováčkem, ukázala nám, že perfektně ovládá nejen „dispečerský“ pult, ale i světové jazyky - angličtinu a němčinu. Byla to právě ona, kdo pomáhal s tlumočením při předávání pacienta jak na heliportu, tak i na urgentním příjmu,“ pochválil mluvčí vysočinských záchranářů Petr Janáček.

Jen v úterý se stalo na jihu Moravy třiadvacet nehod. Většina z nich patrně souvisela s náledím. Deník o komplikacích na silnicích informoval.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vánoční dárek pro Znojmo. Radniční věž míří mezi národní památky

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová