„Na železničním přejezdu, který je zabezpečený světelnou signalizací bez závor mezi Rakšicemi a Miroslaví, došlo ke střetnutí osobního vlaku jedoucího z Brna do Bohutic s traktorem s přívěsem. Nehoda se obešla bez zranění,“ informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Zdroj: Youtube

Sdělil, že škody byly vyčíslené na 220 tisíc korun na vlaku, 150 tisíc korun na trati a 400 tisíc na traktoru s vlečkou. Podle informací od hasičů, kteří na místě zasahovali, byl bez cestujících. Policisté na místě provedli dechové zkoušky na alkohol u obou účastníků, tedy jak strojvůdce, tak řidiče. „Byly negativní. Zjišťujeme příčiny a okolnosti střetu,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Peníze. Ilustrační snímek.
Miliony do sportu i na kulturu: Znojemští dělili dotace, polepší si Orli

V úseku mezi Rakšicemi a Bohuticemi byla zavedena náhradní autobusová doprava. Provoz na trati byl podle informací od Správy železnic obnovený v 9.40. Podle prvotních informací měla v době nehody světelná signalizace funkční. „Podle prvotních odhadů na zařízení trati je škoda ve výši 150 tisíc korun a na vlaku zhruba dvě stě tisíc korun,“ sdělil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda s tím, že poškozené bylo i výstražné světlo, které bylo ale při události v činnosti.