Dvěma řidičkám se vymstila příliš rychlá jízda a nepozornost. Záchranáři ošetřili celkem šest lidí, včetně dvou dětí, naštěstí nikdo neutrpěl závažnější újmu na zdraví.

Dramatičtěji vyhlížela nehoda u železničního podjezdu v Hrušovanech v pátek večer, kterou zavinila spěchající dvaatřicetiletá žena z Polska za volantem Fiatu Siena. „Nepřizpůsobila rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a sjela do levého pruhu, kde se srazila s protijedoucím Volkswagenem Golf,“ popsal nehodu operační důstojník jihomoravské policie.

Znojemští záchranáři odváželi z místa nehody pět lidí. „Šlo o dvacetiletého a devatenáctiletého muže, dvaatřicetiletou ženu a chlapce a děvče ve věku deset a sedm let,“ sdělila mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová. Všichni utrpěli lehká zranění a otřes mozku. Na místo vyjeli i hrušovanští a drnholečtí hasiči, kteří pomáhali s úklidem vozovky. Škodu na vozidlech policie odhadla na sto třicet tisíc.

Druhá žena za volantem způsobila v sobotu dopoledne nehodu u Kašence na hlavní silnici ze Znojma na Pohořelice.. „Čtyřicetiletá řidička Škody Octavie odbočovala mimo vozovku, nevšimla si, že je předjížděná. Při následném střetu s osobním autem Daewo Kalos byl jeden člověk v předjíždějícím autě lehce zraněn,“ uvedl operační důstojník jihomoravské policie.

K vyproštění osob byli přivoláni znojemští a krumlovští hasiči. „Do nemocnice ve Znojmě jsme převezli pětačtyřicetiletého muže s podezřením na zlomeninu ruku,“ dodala Zuchová. Škodu policie odhadla na sto třicet tisíc.