Nejvíce zasažené bylo při sobotním večeru Brno. Po průtrži mračen tady hasiči řešili během dvou a půl hodiny dokonce rovnou padesát událostí. Vodu odčerpávali převážně ze sklepů, suterénu, podzemních garáží, komunikaci, ale i z bytů.

Do likvidace následků přívalových srážek se zapojili také brněnští strážníci. „Sobotní přívaly v několika ulicích zaplavily silnice a hlídky městské policie na žádost hasičů odčerpávajících vodu asistovali usměrňováním dopravy a naváděním řidičů na objízdné trasy,“ informoval mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Zaměstnaly je třeba problémy u líšeňské spalovny nebo u zatopeného tunýlku ve Vinohradské ulici. „Podobné nepříjemnosti byly na Kolišti, kde velká voda dokonce na čas uvěznila dvě vozidla a také v Uhelné a Svatopetrské ulici, kde kanalizační vpusti nezvládaly všudypřítomnou vodu přijímat,“ dodal Šoba.

Meteorologové upozornili na rizika bouřek na jihu Moravy i v neděli. „Bude zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle mlhy. Místy očekáváme přeháňky, občasný déšť nebo bouřky, na jihovýchodě kraje ojediněle i silné,“ uvedla Jitka Kučerová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V pondělí už očekává uklidnění. „Přes den bude polojasno až skoro jasno, zpočátku ojediněle mlhy a zejména na jihovýchodě kraje místy zvětšená oblačnost. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou na třiadvacet až šestadvacet stupňů,“ dodala Kučerová.