„Osmatřicetiletá řidička Volkswagenu Polo vyjíždějící ze sklepní ulice směrem od Vrbovce nedala zřejmě přednost v jízdě autům na hlavní silnici a srazila se s mercedesem se slovenskou značkou přijíždějícím od Chvalovic," popsala začátek dramaticky vyhlížející kolize mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Jak dodala, mercedes náraz odhodil do protisměru, kde se auto čelně srazilo s protijedoucím Volkswagenem Golf, který pak ještě narazil do stojící dodávky s rakouskou značkou. „Řidička Volkswagenu Polo utrpěla těžká zranění, se kterými ji vrtulník záchranné služby přepravil do brněnské nemocnice. Policisté zjistili, že osmatřicetiletá žena má platnou blokaci řidičského oprávnění," doplnila mluvčí. Škoda na autech podle odhadu policistů přesáhla čtyři sta tisíc korun.

Záchranáři ošetřovali pět lidí. „Na místě zasahoval i vrtulník. Ten přepravil jednu ženu se středně těžkým zraněním do brněnské Úrazové nemocnice. Čtyři další pacienty jsme převezli se středně těžkými zraněními do znojemské nemocnice. Podle našich informací se tři auta srazila ve zhruba osmdesátikilo­metrové rychlosti," sdělila mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Auta se srazila u výjezdu z vrbovecké sklepní ulice, jedno z nich mělo slovenskou registrační značku. Od místa nehody se vytvořila asi kilometrová kolona převážně kamionů. Dopravu policisté několik hodin odkláněli.