„Nehoda se stala na křižovatce před Olbramovicemi směrem na Moravský Krumlov. Příčinou bylo nedání přednosti v jízdě,“ řekl mluvčí znojemské policie Jan Křepela. Pětasedmdesátiletý řidič nyní čelí obvinění kvůli trestnému činu. "Podle vážnosti zranění a míry ublížení na zdraví ho můžeme ale přehodnotit na trestný čin," dodal Křepela. Křižovatka je podle něj přehledná. K dopravním nehodám zde ale dochází častěji než na jiných místech.

Na místo vyjeli tři týmy záchranné služby. „Tři lidé byli zraněni středně těžce, jeden lehce a jeden těžce, upřesnila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Jednaosmdesátiletá žena utrpěla vážná poranění hlavy a zhmoždění hrudníku.Byla převezena na Urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně. Dvaasedmdesátiletá žena skončila s poraněním hrudníkem a zlomeninou předloktí, třiasedmdesátiletý muž má poranění hlavy a zhmoždění hrudníku. „Oba byli po prvotním ošetření převezeni do nemocnice v Ivančicích,“ dodala Zachová.

Další dva zranění, pětadvacetiletá žena a jednaosmdesátiletý muž, vyvázli z dopravní nehody se středně těžkými zraněními hlavy a hrudníku. Oba byli po ošetření na místě ve stabilizovaném stavu převezeni do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Výši škody zatím policisté nevyčíslili.