Jako první na sebevraha začala mluvit a jeho úmysl se mu snažila rozmluvit. „Po půl sedmé ráno jsem jela na kole přes lávku do práce. Uviděla jsem nějakého muže, jak přelézá zábradlí a chystá se skočit dolů. Zespodu jsem slyšela hlasy lidí, kteří se domlouvali, že zavolají policii. Začala jsem na toho muže mluvit a přemlouvala jsem ho, ať neskáče. Mluvila jsem s ním až do příjezdu policie asi deset až patnáct minut. Zážitek to nebyl pěkný, už bych to nikdy nechtěla prožít znovu," řekla Znojemskému deníku Rovnost Lenka Švandová.

Na záchraně muže se podíleli i svědci, kteří byli pod lávkou, a nakonec také policisté a hasiči. „O půl sedmé zatelefonoval svědek na tísňovou linku 158 a oznámil, že nějaký kluk chce skočit z lávky pro pěší u nemocnice. On prý stojí dole pod mostem a vidí, jak mladík přelezl zábradlí a chce asi spáchat sebevraždu," sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Na místo ihned vyjeli policisté, záchranáři i hasiči. „Když přijela policie, nechala jsem už záchranu muže na ní a pospíchala do práce," nastínila Švandová.

Policisté s mužem navázali kontakt. „Držel se zábradlí z druhé strany, nakláněl se nad údolí a mluvil o tom, že skočí. V bezprostřední blízkosti pak jeden z policistů využil momentu překvapení a zjevně opilého muže společně s dalším hasičem vytáhli zpět přes zábradlí na most," popsala mluvčí.

Jednalo se o pětatřicetiletého muže z našeho regionu. „Dechová zkouška na zjištění požití alkoholu ukázala výsledek 2,27 promile. Podle přivolaného lékaře bylo potřeba muže převézt na protialkoholní záchytnou stanici. Teprve po vystřízlivění se mu začali věnovat další odborníci. Zachráněného muže jsme tedy převezli do Brna," zakončila mluvčí.