Než ale proti němu stačili zasáhnout strážníci, ubil ho tyčí náhodný kolemjdoucí. Majiteli útočícího psa teď hrozí trestní stíhání.

„Během několika minut jsme obdrželi čtyři telefonická oznámení týkající se nebezpečného psa, který zakousl jiného psa. Při pokusu napadnout další dva psy zranil útočící pes jejich majitelky, které je bránily,“ popsal událost preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Při přijmutí posledního volání na linku 156 byla již hlídka městských policistů na místě. „Útočící pes byl ale již mrtev. Těsně před příjezdem strážníků, kteří byli v krajním případě proti nebezpečnému psovi připraveni použít služební střelnou zbraň, totiž pohotově zareagoval občan, který nebezpečného psa udeřil tyčí do hlavy. Psa tím zabil,“ doplnil Hladký.

Kvůli ošetření dvou napadených žen přivolali strážníci zdravotnickou záchrannou. „Zajistili rovněž totožnosti poškozených i svědků události a podařilo se jim zjistit majitele útočícího psa, který bude mít co vysvětlovat. Případ poté předali státní policii k dořešení pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uzavřel Hladký.

Policisté se případem zabývají. „Napadení dalšího psa a lidí útočícím psem vyšetřujeme pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Za ten hrozí až jeden rok ve vězení,“ potvrdil znojemský policejní mluvčí Jan Křepela.

Na místě zasahovala i záchranná služba. „Nešlo ale o nic dramatického. Dvě zraněné osoby jsme ošetřili přímo na místě, šlo jen o povrchová poranění. Do nemocnice jsme je ani nevezli,“ shrnul vedoucí lékař znojemské rychlé záchranné pomoci Arnošt Růžička.

Městští policisté odchytí za rok kolem sto sedmdesáti až sto osmdesáti psů, jen málo z nich je však skutečně agresivních. „U některého psa je při odchytu zřejmé, že je vyděšený, nervózní a z toho pak vyplývá i jeho agresivita. Brání se třeba právě kousáním. Takhle agresivního psa, jako z posledního případu, který by ale sám zabil jiného psa a pak napadl i lidi, takového jsme tu snad ještě neměli,“ dodal preventista městské policie.