„Na kameře jsme viděli, že do ostrůvku u Čermákovy ulice najel řidič favoritu a pokouší se odjet. Na místo hned vyjela hlídka, která byla poblíž. Řidič i po jejím příjezdu odmítal vystoupit a snažil se odjet,“ popsal začátek incidentu dispečer znojemských strážníků. Jelikož přes výzvy odmítal vozidlo opustit, strážníci ho vytáhli za pomocí chvatů.

To se ovšem vůbec nezamlouvalo kamarádům čtyřicetiletého muže, kteří incident sledovali. „Stáli u přechodu a bránili průjezdu aut, který kvůli nim zastavovala. Strážníci je proto vyzvali, aby prostor opustili. Oni neuposlechli,“ dodal dispečer. Strážníci proto hlouček vytlačili na chodník, třem nejvíce vzdorujícím přiložili pouta a předvedli je na obvodní oddělení policie. „Prozatím jde o přestupek neuposlechnutí výzvy, není úplně vyloučeno, že jejich počínání ještě my nebo policie překvalifikujeme,“ konstatoval dispečer.

Řidič, jehož neopatrnost celý incident způsobila, musí počítat s trestním stíháním. „U čtyřicetiletého muže, který se nevěnoval plně řízení a při výjezdu z Mariánského náměstí vjel na ostrůvek u přechodu pro chodce policisté dechovou zkouškou zjistili 1,45 promile alkoholu v krvi,“ sdělil operační důstojník znojemské policie.