Podle prvních informací měl údajně mladý muž skočit kolem desáté hodiny dopolední z železničního mostu do řeky Dyje.

"Mohu potvrdit, že se zabýváme případem pádu muže ze železničního mostu. K události došlo v sobotu dopoledne. Muž pád z výšky přežil a záchranka jej převezla do znojemské nemocnice," sdělil v sobotu odpoledne znojemský policejní mluvčí Jan Křepela.

Podle mluvčího nemocnice Pavla Jajtnera byl muž ve vážném zdravotním stavu transportován helikoptérou do Brna. "Pacient měl mnohačetná vážná zranění, proto byl letecky převezen na traumacentrum Fakultní nemocnice Brno," potvrdil Jajtner.

Podle majitelů restaurace v prostoru pod mostem měl z mostu skočit mladý muž přímo do řeky. Před skokem údajně zakřičel "ahoj".Policie zatím bližší informace nepodala. Není tedy jasné, zda byl mladík na mostě sám ani zda šlo o pokus o sebevraždu.

V neděli kolem jedné hodiny odpolední potvrdila tisková mluvčí Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích Anna Mrázová, že mladý muž, který v sobotu dopoledne skočil ze železničního mostu ve Znojmě, je naživu. „Mohu potvrdit, že muž je u nás hospitalizován. Jeho zdravotní stav je velice vážný, ale stabilizovaný,“ sdělila mluvčí nemocnice.