„Mladý řidič ze Znojemska byl ve voze sám. Okolnosti havárie vyšetřujeme," řekla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.Autonehoda mezi Drnholcem a Litobratřicemi na Znojemsku, která skončila smrtí řidiče.

Na místě tragédie zasahovali i hasiči a přítomen byl také policejní psycholog. „Naši lidé po příjezdu registrovali v příkopu mimo vozidlo jednoho muže v bezvědomí. Na místě samotném prováděli odpojení autobaterie a posypávali silnici sorbentem," řekl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Podle starosty Litobratřic šlo o místního muže. „Je to veliká tragédie, ale věc má i druhou stranu mince. Šlo o kluka, který dělal řidičák nadvakrát, měl nehody, jezdil načerno. V Rakousku by takovému člověku řidičák nedali. Jak ho mohl dostat u nás?" zlobil se starosta Milan Kadlečík.

Podle Kadlečíka si mladý muž jel ráno do Drnholce pro cigarety. „Znal jsem toho kluka. Ztráta života je hrozná, ale řidiči, jako byl tento mladík, ohrožují okolí. Lidé, kteří tam byli, mi říkali, že tam alkohol byl hodně cítit. Podobní řidiči mohou způsobit mnohem větší tragédii, když při jízdě nabourají třeba do auta s rodinou," upozornil Kadlečík.Autonehoda mezi Drnholcem a Litobratřicemi na Znojemsku, která skončila smrtí řidiče.

Podle starosty se havárie stala na přímém úseku cesty. „Zřejmě se nevěnoval plně řízení auta," dodal první muž Litobratřic.

Letos tedy aktuálně police eviduje druhou nehodu se smrtelným následkem. V dubnu se u Olbramovic čelně srazila dvě auta. Na místě zahynula žena. Tragická událost se stala kolem půl sedmé ráno na přímém úseku silnice. „Došlo k čelnímu střetu dvou osobních aut. Na místě pracovali dopravní policisté, kriminální služba, státní zástupce i soudní znalec," konstatovala krátce po dubnové nehodě policejní mluvčí Drahokoupilová.

Za nehodami stojí především zbytečně vysoká rychlost. Loni za ni policisté trestali 2 179 řidičů. Vinou vyšší rychlosti zemřeli v loňském roce na silnicích regionu čtyři z celkem šesti usmrcených lidí. „Zatímco v roce 2011 zahynulo na našich silnicích celkem třináct lidí, předloni to bylo už jen devět a loni pouze šest," doplnil šéf znojemské dopravní policie Robert Pešek.