„Devětapadesátiletý řidič Volkswagenu Polo jel ve směru od Lechovic a náhle vyjel do protisměru. Srazil se s protijedoucí Fabií, která po nárazu skončila v příkopu. Následně Polo ještě narazilo do osobního Volva, které stejně jako volkswagen zůstalo stát v protisměru na silnici,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V Polu se lehce zranil devětapadesátiletý řidič z Českobudějovicka. „Měl naražený hrudník, zlomený palec na ruce a otřes mozku. Jeho o osm let mladší spolujezdkyně se zranila těžce. Zlomila si bederní obratle a několik žeber,“ upřesnila mluvčí.

Ve Fabii se zranila šestapadesátiletá řidička z Vyškovska. Měla oděrky a spáleniny od bezpečnostních pásů.
Z Volva, ve kterém jela rodina z Novojičínska, záchranáři vyprostili lehce zraněného řidiče a dvě jeho spolujezdkyně. „Vpředu sedící žena si pohmoždila hrudník a koleno, spolujezdkyně, která seděla vzadu měla zlomený obratel a pohmožděný hrudník,“ doplnila Drahokoupilová.

Podle policistů řidiči před jízdou nepili, celková škoda se vyšplhala na tři sta sedmdesát tisíc korun. Hlavní spojnice Znojma s Brnem byla asi hodinu neprůjezdná. Příčinu náhlého vyjetí Pola do protisměru policisté vyšetřují.