Na místě pracovali hasiči a později i pracovníci Povodí Moravy. Škodu zatím rybáři vyčíslenou nemají. „Uhynulo pravděpodobně jen sto padesát kilogramů ryb. Zjistili jsme to naštěstí včas. Zavolali jsme hasiče, kteří vodu tři hodiny čeřili. Nyní jsou na místě lidé z Povodí Moravy a vodu čeří opět,“ řekl Deníku Rovnost zástupce hospodáře pobočného spolku Jevišovice Štefan Šabo.

Podle rybáře bylo signálem to, že začaly hynout především drobné ryby. „Hynuli okouni nebo ježdíci, pak se objevili mrtví cejni a nakonec i štiky a candáti. Ale nejvíce to byli okounci do deseti centimetrů,“ vypočetl Šabo.

Výrovická přehrada má podle hospodáře nulový přítok vody z Jevišovky. „V Plavči sice tečou nějaké dva litry, ale než to doteče do přehrady tak se voda v korytě ztratí. V neděli neteklo do přehrady vůbec nic. Proto je ve vodě málo kyslíku a ryby hynuly,“ naznačil Šabo.

Škoda zatím vyčíslena není. „Jen budeme platit nějakých osmnáct set korun za likvidaci uhynulých ryb v kafilerii,“ zakončil hospodář.