Poslední tragická nehoda ve stejném místě se zapsala do policejních statistik přesně před rokem. Na počátku června se tam srazila dvě osobní auta. „Po hlavní silnici jel od Znojma Citroën Xantia a po vedlejší přijížděl od Citonic Ford Mondeo. Citroën, v němž cestovali tři lidé z Břeclavska, náraz po srážce vymrštil mimo silnici. Zemřel v něm šestačtyřicetiletý řidič a čtyřiačtyřicetiletá spolujezdkyně. Osmnáctiletý spolujezdec utrpěl lehké zranění," popsala tehdy mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

Křižovatka se časem má změnit v kruhový objezd, podobně jako nedávno dyjská křižovatka. Poslední úřední řízení zbývají po čtyřech letech příprav k vyřízení nutných povolení pro změnu takzvané kasárenské křižovatky na okraji Znojma v hlavním tahu na Jihlavu na kruhový objezd. Stejnou úpravou prochází právě nyní nechvalně známá dyjská křižovatka na silnici na Brno a Pohořelice.

Kasárenskou křižovatku mají totiž na svých stolech projektanti a úředníci. „Zpracovali jsme příslušný projekt a požádali o územní rozhodnutí. Kvůli shromažďování nutných podkladů je územní řízení nyní přerušené a na podkladech pro jeho pokračování pracujeme," řekl nedávno Znojemskému deníku Rovnost vedoucí příslušného úseku brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic Tomáš Vyhlídal.

Podle šéfa jedné ze znojemských autoškol Marka Neuschla dává chystaná změna nebezpečné křižovatky smysl. „Jen je třeba, aby byl kruhák dostatečně široký. Vysoký horizont zde bude paradoxně bezpečnostní prvek. Moderní objezdy se tak i záměrně staví, aby řidič musel najíždět opatrně," nastínil Neuschl.