K nejvážnější havárii došlo ve dvě hodiny v noci ze soboty na neděli. „Čtyřicetiletý muž havaroval se svým Audi u Bezkova. Po projetí zatáčky vyjel mimo vozovku a narazil do vzrostlého stromu. Utrpěl tím těžké zranění," uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Zraněnému řidiči odebral lékař v nemocnici krev, aby se zjistilo, zda neřídil opilý.

K podobné havárii došlo v pondělí před devátou hodinou dopolední. „Pětadvacetiletý muž za volantem Peugeotu se pravděpodobně nevěnoval plně řízení a vyjel ze silnice. Čelně narazil do stromu a utrpěl lehké zranění. Alkohol před jízdou nepil. Vyloučila to dechová zkouška provedená na místě dopravní nehody," popsala událost mluvčí.

Třetí havárii vyšetřovali policisté již v pátek ve Vémyslicích.

„V deset hodin večer zde havaroval mladý řidič Fiatem Brava. Jedenadvacetiletý mladík pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy při projíždění obce, vyjel mimo komunikaci a narazil do dvou betonových mostků. Auto se po nárazu převrátilo a skončilo koly vzhůru zpět na vozovce," sdělila Drahokoupilová.

Muž za volantem vyvázl s lehkým zraněním a jeho o rok mladší spolujezdec utrpěl zranění těžké. „Dechovou zkoušku vzhledem ke zranění nebylo možné u šoféra provést. V nemocnici proto řidiči odebrali krev," zakončila mluvčí.