Ve Znojmě za nešťastnou srážku mohla nepozornost muže za volantem. Na přechodu ji nedal přednost řidič ze Znojemska. Policisté ke kolizi vyjížděli krátce po půl páté večer. "Šestasedmdesátileté ženě jsme ošetřili pohmožděniny a povrchové oděrky. Se svými zraněními byla převezana do znojemské nemocnice," řekla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Tragičtější následky měla nehoda v Hlubokých Mašůvkách. „Čtyřiadvacetiletý řidič motocyklu Triumph na rovném úseku silnice v Hlubokých Mašůvkách nepřizpůsobil rychlost povaze silnice a svým schopnostem a nezvládl řízení. Při brždění dostal smyk, upadl a motockl vyletěl na chodník, kde porazil patnáctiletou chodkyni,“ uvedl operační důstojník znojemské policie.

Po uplynulém víkendu se tak pro chodce zhoršila bilance v policejních statistikách. Jen do konce září se na znojemských silnicích dostali pěší do problémů čtyřiadvacetkrát. Devětkrát vlastní vinou. Jeden muž při kolizi zemřel. Tři další lidé byli těžce zraněni.

Minulý rok se na znojemských silnicích stalo celkem čtyřicet nehod s chodci. Pět srážek skončilo smrtí sraženého člověka, pětkrát utrpěli lidé na přechodech těžká zranění. Chodci za nehody mohli jen v pěti případech.

Za víkendové nehody mohly kromě nepozornosti a rychlé jízdě i zvířata. Dvakrát řidičům do cesty vběhla srna. V jednom případě byl řidič opilý. Policisté mu naměřili více než promile alkoholu v krvi. Muži a ženy za volantem si v sobotu a v neděli způsobili škodu dvě stě třicet tisíc